6 Ay Ödemesiz 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

17.05.2020
953
6 Ay Ödemesiz 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

6 ay ödemesiz 10.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır? Nakit paraya ihtiyaç duyulması durumunda insanların ilk aklına gelen seçeneklerden biri bankalara başvurmaktır. Gerekli şartları taşıyan kişilere bankalar, belli oranda faiz uygulayarak vadeli bir şekilde kredi kullanabilme imkanı sunmaktadır. Bankalar arasında oluşan rekabetten dolayı, kişiler, uygun vadelerle, düşük faizlerle nakit ihtiyacını karşılayabilme imkanı bulmaktadır.

Vakıfbank, Halk Bank ve Ziraat Bankası’ nın sağlamış olduğu destek kredisine, bankaların internet şubelerinden ya da internet üzerinden bankaların web sitelerine giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. 6 Ay ödemesiz destek kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için dikkat edilmesi gereken noktalar gibi pek çok detayı yazımızda bulabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Destek Kredisine Kimler Başvurabilir?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ”Ekonomik İstikrar Kalkanı ” tedbirleri kapsamında, hane halkının aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan vatandaşlar için, 10.000 liraya varan düşük faizli, 6 ay geri ödemesiz, 36 aya varan vade imkanıyla, temel ihtiyaç kredisi kullanım hakkının hizmete sunulduğunu açıklamıştır. Bireysel temel ihtiyaç kredisi için kamu bankalarının yalnızca birine başvuru yapılabilmektedir.

Bu kapsamda korona virüs nedeniyle darda kalan vatandaşların, gıda, kira, sağlık, elektrik ve doğal gaz faturaları gibi bireysel ihtiyaçlarını rahatlıkla finanse edebilmeleri amaçlanmıştır. Kamu bankalarına temel ihtiyaç kredi başvurusu internet şubeleri aracılığı ile kısa zamanda gerçekleşmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, bir hafta gibi bir zaman içinde başvuru sonucu SMS yoluyla bildirilmektedir.

 

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Kredi başvurusunda bulunmanız durumunda bankalar, bazı kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Kredi başvurusu için gerekli şartlar ise;

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • Kredi puanınız, yani önceki dönemlerde bankalarla olan kredili işlemlerimizin ne kadar düzenli yapıldığı araştırılır. Kullanılan krediler ve kredi kartlarının ödemelerinin düzenli yapılmış olması kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında çok etkilidir. Hiç ödeme yapmamak ya da sürekli asgari tutarın altında gecikmeli ödeme yapmak kredi puanınızın düşmesine sebep olur.
 • Düzenli bir çalışma hayatınız olması önemlidir. Son 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olmanız gerekir.
 • Geçmişinizde icralık bir dosyanızın olması başvurunuzu olumsuz etkileyecektir.

10.000 TL Kredi Veren Bankalar

Gerekli şartları taşımanız durumunda 10.000 TL’lik nakit ihtiyacınızı bankalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bankalar müşterilerini artırmak amacıyla uygun vadelerle düşük faizlerle kredi kullanma imkanı sunmaktadır. 10.000 TL kredi veren bankalar arasında,

 • Ziraat bankası
 • Halk Bank,
 • Vakıf Bank,
 • Odeabank sizlere kolaylıkla kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır.
 • ING Bank düşük faizlerle kolay kredi imkanı sunan bankalar arasında.
 • Enpara
 • Akbank
 • Garanti BBVA ile kolay ve belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Aktifbank, kolay ve hızlı kredi veren bankalar arasındadır.

Bankalar tarafından olumlu izlenim bırakan bir müşteri iseniz aynı gün krediniz onaylanabilmektedir.  Ödemeler genellikle 24 ay ile 60 ay arasındaki vadelerle, aylık,  3 aylık ya da 60 aylık aralıklarla ödenmektedir.

Halk Bank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Koşulları

Halkbank Ödeme Koşulları

Halk Bank Destek Kredinizi Kullanmak için tıklayınız

Vakıf Bank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Ödeme Koşulları

Vakıf Bank Kredi Özellikleri

Vakıf Bank Destek Kredisi kampanyasına hemen başvuru yapmak için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.