Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

12.06.2020
712
 Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığınca sağlanan bir hizmet olan adli sicil kaydı sorgulama işlemleri artık elektronik ortamda e-devlet aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmekte. İşe giriş başvurusunda ve benzeri durumlarda sabıka kaydı sorgulama işlemi en çok aranan hizmetler arasında yerini almakta. Adli sicil kaydı sorgulama nasıl yapılır? merak ediyorsanız, artık devlet dairelerine gitmeden internet aracılığıyla kolaylıkla sicil kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknolojik gelişmeler ve hukuk sisteminin yeniden güncel ve başarılı bir hizmet modeli olarak faaliyet alanını hızla genişletmesi Adli sicil kaydı sorgulama ve her türlü e -Devlet hizmet modeli işlemine adeta yön veriyor.  Eskiden bizzat Bakanlık onayı belge beyanı neticesinde alınan bütün sicil kaydı örnekleri artık tek tık ötede bir şekilde hizmeti ayağınıza getiriyor.

Bu kapsamda Türkiye gov. tr çerçevesine alınan e- Devlet bünyesinde faaliyete geçirilen adli sicil kaydı sorgulama hizmeti güvenlikli ve başarılı bir şekilde araştırılıyor ve sorgulanıyor.  Dijital internet ayrıcalığı ile artık oturduğunuz yerden E -Devlet şifrenizle adli sicil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

Bu kapsamda oldukça gelişmiş bir model haline gelen sanal mecralarda araştırma yaparak kendi güvenliğiniz için öğrenci ve iş arayan bir kimse iseniz, kurumların sizden istediği adli sicil kaydı beyanını tek tık öteden bulabiliyorsunuz.

Adli sicil kaydı sorgulama ve hanenizde yaşayan soy ağacınızla birlikte e-devlet şifresi bulunan herkesin Adli sicil kaydı sorgulama bünyesinde sicil örneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yasal prosedürler gereği her türlü adli sicil kayıt beyanınızı sorgulayabilir güvenle  kimlik  bilgilerinize  ulaşabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır?

Adli sicil kaydı almak isteyenler için en pratik yol e-devlet kanalıdır. Bunun dışında Adliyeden, Kaymakamlıktan, yurt dışında iseniz Büyükelçilikten kolaylıkla adli sicil kaydı alabilirsiniz. Adli sicil kaydı kişinin bizzat kendisine, 18 yaş altı olanlarda ise anne yada babasına verilmektedir.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı örneğini güvenli bir şekilde internet aracılığı ile e -Devlet panelinden öğrenebilirsiniz. İlk olarak güncel kullandığınız e-devlet şifrenizle ve kullanıcı bilgilerinizle e- devlet site uygulamasına giriş yapmalısınız.  Ardından,  arama butonuna Adalet Bakanlığı yazmalı, sonrasında Adli sicil sorgulama yazarak arama  butonuna dikkatli  bir şekilde  basmalısınız.

Adli Sicil kayıt sorgulama işlemi için direkt bir şekilde de Adalet Bakanlığı yazmadan e-Devlet panelinden arama butonuna Adli sicil kaydı sorgulama yazarak buradan kayıt beyanı örneğine ulaşabilirsiniz. Bu belgeyi 24 saat içinde en fazla 4 tane oluşturabilirsiniz.  Belgeye neden ulaşmak istediğinizi de site güvenliği acısından sayfada seçmeli, adli sicil belge sorgulama safhasını denetimli ve güvenli bir şekilde tamamlamalısınız.

Kalite standartları gereği size çok sayıda kabul etmeniz gereken ya da dikkat etmeniz gereken işlem kaydı seçeneği sıralanıyor.  Bu uyarıları okuduğuna dair alt butonda yer alan ‘’yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum’’  beyanına tıkladıktan hemen sonra devam et butonuna tıklıyorsunuz. Ardından sizden istenen gerekli soru ve adımları da tamamladıktan sonra Adli sicil kaydı sorgulama safhasını başarılı bir şekilde tamamlayarak adli sicil kayıt örneğine güvenli bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.