Halkbank Esnaf Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

   13.02.2021
   978
   Halkbank Esnaf Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

   Halkbank Esnaf Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır? Başvuru Detayları Nelerdir?

   Ülkemizde esnafa her konuda destek sağlayan bankalardan birisi de hiç kuşkusuz Halkbank’tır. Pandemi döneminde kepenk kapatan ve ekonomik anlamda zor günler geçiren esnaf ve sanatkarlara, Esnaf Destek Paketi adı altında işletme kredisi kullanma imkanı sunulmuştu. Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara sunulan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli bu kredilerin, erteleme kararına ilişkin detaylar, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Resmi Gazetede yayımlanan karara göre geçen yıl kullanılan faizli kredilerden doğan borçların, 6 ay ertelendiği duyuruldu. İşte, Esnafın Halkbank Kredisine Erteleme kararına ilişkin tüm detaylar…

   Halkbank Esnaf Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

   Bilindiği üzere Halkbank farklı kredi kampanyaları ile hem girişimcilerin yüzünü güldürmeyi başarmış, hem de yeni girişimciler için finansman desteği sağlamıştır. Banka faizsiz kredilerinin yanında düşük faizli krediler de vermektedir. Geçtiğimiz yıl hazine destekli sunulan 25 bin TL limitli kredilerin ödemesini, başvuru şartı aranmaksızın,  faiz tahakkuk ettirilerek 6 ay erteleneceğini duyurmuştur.

   Halkbank esnaf kredi erteleme 2021 ocak ayı ile haziran ayları döneminde gerçekleşecektir. Ertelemede vade sayısının değişmeyeceği fakat erteleme kaynaklı faizin kalan vadeye eşit olarak bölüneceği açıklanmıştır. Bu dönemde esnafın çalışan sayısını azaltmayacağına ilişkin taahhüt alınacaktır. Çalışan sayısını azaltan esnafların, kredi borcu erteleme kapsamından çıkarılacağı bildirilmiştir. 6 aylık dönemde faizli şekilde çekmiş olduğunuz kredileri erteleyebilirsiniz. Aynı zamanda, esnaf kira yardımı ve 1000 TL hibe desteği nasıl alınır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

   Halk bankası kredi erteleme hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ise “Halkbank tarafından esnaf ve sanatkârlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021 30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir. Hayırlı olsun”  bu yönde olmuştur.

   Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Nedir?

   Halkbank, esnaf için düşük faizli ve uzun vadeli krediler sağladığı gibi kredi erteleme gibi çeşitli imkanlar da sunmaktadır. Devletin desteği ile Halkbank, esnaflara ihtiyaç duydukları kredi paketlerini ve işletme kredilerinin her yıl güncelleyerek sunmaktadır. Dolayısı ile  pek çok esnaf, finansmana ihtiyaç duyduğu anda ilk olarak bu bankadan finansman ihtiyaçlarını gidermek için kredi başvurularında bulunur.

   Halkbank faizsiz esnaf kredisi, 29 aralık 2020 yılında resmi gazetede Cumhurbaşkanlığı kararı yayınlamıştı. Bu karar doğrultusunda, esnaf ve sanatkarlar için %50 indirimli – % 100 faizsiz olarak verilecek olması resmiyete bağlanmıştır. Bu kredi imkanı ile pek çok esnaf ve sanatkarlar kendileri için gerekli olan finansman ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılayabileceklerdir.

   Özellikle genç girişimciler için 2021 yılında Halkbank 100 bin TL faizsiz kredi  imkanı sağlamaktadır. Öte yandan esnaf için maksimum 30 bin TL faizsiz ve uzun vadeli kredi kampanyaları düzenlemiştir. Bu kredi kampanyalarından faydalanmak isteyen esnaf ve girişimciler, gerekli koşulları taşıdıkları takdirde ve kendilerinden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıkları takdirde kredilerini çekebilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.