İBB Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

   03.05.2020
   2.012
   İBB Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

   Günümüz şartlarında pek çok insan en temek ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çekiyor. Bu bağlamda belediyeler ve dernek gibi kurumlar dar gelirli aileler için farklı yardım projeleri yürütmektedir. Elbette bu projeler, kişiler için büyük yardım olanakları anlamına gelir. Özellikle çocuklu ailelerin en büyük sorunlarından biri mama ve süt gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda büyük bir projeye imza atmış olmakla beraber, dar gelirli aile çocuklarının en temel ihtiyaçlarından biri olan süt tüketimine destek olmakta, şartları taşıyan ailelere süt yardımında bulunmaktadır. Bu yardımların sebebi çocukların gelişimlerini eksiksiz tamamlamaları ve ailelerin süt ihtiyaçlarına cevap vermektir. Bu yazımızın içeriğinde İBB halk süt yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını detaylı bir şekilde okuyabilir ve hemen süt yardımı için başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. İşte detaylar…

    

   Halk Süt Nedir?

   İstanbul içinde yaşayan ve maddi olanaksızlıklar nedeni ile çocuklarına süt alamayan aileler için geliştirilen projenin adı halk süttür. Bilindiği üzere süt, çocukların beyin ve kemik gelişimi için son derece önemli besin kaynaklarından biridir. Bu nedenle her çocuğun haftalık olarak belli  miktarlarda süt tüketmesi gerekiyor.

   Bu bağlamda dar gelirli aileleri düşünerek hazırlanan proje ile artık İstanbul’ lu çocuklar da süt alabilecekler. Proje İzmir’in Tire ilçesinde hayata geçmiştir. Tire süt kooperatifi İstanbul’daki çocuklar için doğal ve taze süt getirmektedir. Çocuk sayısına göre ailelere verilecek olan süt miktarı da değişir. Yani tek bir çocuk için haftalık 2 litre süt verilir. Bu sütler ise iki haftada bir kez ya da ayda bir kez dağıtılır. Süt projesi her ay düzenli olarak 750 bin litrelik süt yardımı yapmaktadır.

   İBB Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

   16 ekim 2019 yılında hayata geçirilen halk süt projesine pek çok aile başvuruda bulunmuştur. Ve yine bu proje kapsamında süt yardımı almak isteyen daha birçok aile mevcuttur. Süt yardımı almak isteyen yoksul aileler ise halk süt yardımı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bilmelidirler. Süt başvurusu için izlenilmesi gereken yollar ise;

   • İBB belediye başkanlığı sadece maddi durumu olmayan çocuklar için süt yardımı yapmaktadır. Yani kişiler yardım başvurusu yapacağı zaman maddi durumlarına bakılır.
   • Süt yadımı için çalışma ve sosyal hizmetler başkanlığına başvuru yapılmalıdır.
   • Süt yardımı sadece çocuklu ailelere verilir, bu nedenle çocuksuz aileler başvuru yapamaz.
   • Başvuru için beyaz masaya başvuru yapabilirsiniz. Başvuruların değerlendirmesi burada yapılır.
   • Bunun dışında alo 153 hattını da arayabilirsiniz.
   • Verilen bu şartları taşıyan herkese süt yardımı aylık olarak veya iki haftalık olarak yapılmaktadır.

    

   İBB Halk Süt Başvuru Şartları Nelerdir? 

   Dar gelirli aileler süt yardımından 16 Ekim 2019 tarihi itibari ile faydalanmaya başladı. Son başvuru tarihi gibi durumlar söz konusu değildir. İsteyen herkes gerekli şartları taşıdığı takdirde, istedikleri zaman başvuruda bulunabilir. Süt dağıtımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde yapılmakta. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan gelir tespiti sonucunda belirlenen dar gelirli ailelerin 3-6 yaş aralığındaki çocukları, halk süt yardım projesinden faydalanabilmektedirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.