Maske Zorunluluğu Kalktı Mı?

   26.04.2022
   387
   Maske Zorunluluğu Kalktı Mı?

   Maske Zorunluluğu Kalktı Mı?

   Şu aralar gündemdeki en çok sorulan sorulardan birisi de Maske zorunluluğu kalktı mı? sorusu. İşte bu yazımızda resmi makamlardan alınan bilgilere göre maske zorunluluğu hakkında son gelişmeleri aktaracağız.

   Maske Zorunluluğu Kalktı Mı?

   Maske Zorunluluğu Kalktı Mı?

   Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın “Kurulun en önemli toplantılarından biri olacak” şeklinde ifade ettiği merakla beklenen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA başkanlığında 26 . Nisan.2022 tarihinde yapıldı.  26. Nisan Bilim Kurulu toplantısına  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

   Düşen koronavirüs vaka sayıları ile birlikte maske yasağı Bilim Kurulu Toplantısının öncelikli gündemi oldu. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN alınan kararları duyurdu.

   26. Nisan.2022 Bilim Kurulu Kararları

   Bilim Kurulu Toplantısı sonrası alınan kararları duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN “Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçlarında ve sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına, vaka sayısı 1000’in altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir. ifadelerini kullandı.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.