PTT 672 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

   04.02.2021
   19.584
   PTT 672 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

   PTT 672 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

   Pandemi sürecinde pek çok kişi maddi açıdan zor durumda kalmıştır. Özel sektörde çalışan kişiler ve yaşlılar için bu dönem biraz daha zorlayıcı geçtiği için hükumet, ihtiyaç sahiplerine maddi yardımlar yapmaktadır. Tüm devlet kurumlarının yapmış olduğu para yardımları ile bu zorlu süreçte vatandaşların mağduriyetlerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara PTT aracılığıyla yapılan 672 TL para ödemeleri ile vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır. Bu sayede pek çok kişi maddi anlamda bir nebze olsun rahatlamaktadır.

   Devlet, her hangi bir şekilde geliri olmayan kişiler için çeşitli yardım paketleri sunar. Bu yardım paketleri gıda, kira yardımı ve elektrik gibi yardımlar olabiliyor. Ama pandemi sürecinde, devlet pek çok kişiye nakit yardım paketleri de hazırlamaktadır. Özellikle PTT 672 TL para yardımı pek çok kişinin imdadına koşacağı için bu ödeneğin detayları merak edilmektedir. PTT 672 TL para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Son dönemlerde sıklıkla sorulmaktadır.

   PTT 672 TL Para Yardımı Kimlere Verilir?

   Korona virüs nedeni ile son bir yıl içinde hükumet pek çok kişiye maddi anlamda destekler vermeye devam ediyor. Giderek artan salgından en çok etkilenen kısım ise yaşlılar olduğu için 2021 yılında da devlet yaşlılara özel desteklerini sürdürmeye devam edeceğini açıkladı. Bu bağlamda, PTT tarafından ödemesi yapılan 672 TL nakit para desteği gündemde yer alan son konulardan biri olup, vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu finansman desteğinin ihtiyaç sahiplerine verilmesi için kişilerde bazı şartlar da aranmakta. Dolayısı ile 672 TL nakit desteğinden faydalanabilmek adına hükumetin ortaya koyduğu birtakım şartlara sahip olmak gerekiyor.

   PTT 672 TL Para Yardımı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

   PTT 672 TL nakit yardımı için aranan şartlar, dahilinde sizlerde başvurularınızı yapabilir ve her ay 672 TL ödeneğini alabilirsiniz. Bu destek için kişilerde aranan koşullar ise;

   • Devletten 672 TL maaşını belli kişiler değil, şartları taşıyan herkes alabilir. Yani ev hanımları, maddi yardıma ihtiyacı olan kişiler de bu para yardımına başvuruda bulunabilirler.
   • PTT 672 TL maaşı için ilk aranan koşul kişilerin yaşıdır. Yani 65 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
   • Herhangi bir sosyal güvencenin olmaması,
   • Aylık gelirin kişi başı 701 liranın altında olması,
   • Farklı kurum ya da derneklerden maddi destek almaması,

   PTT 672 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

   PTT 672 TL yaşlılık maaşı başvuruları ikamet edilen ile bağlı olan Kaymakamlık yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılıyor. Başvuru yoğunluğu nedeni ile detaylı incelemeler yapılarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ödeme yapılmaktadır. Başvuruda bulunduğunuz kurum sizin hakkınızda çeşitli araştırmalar yaparak, ihtiyaç sahibi olup olmadığınıza karar verir. Bu yönde başvurunuz onaylanacaktır.

   PTT 672 TL Para Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

   İhtiyaç sahiplerinin hak kazandığı 672 TL aylık ödeme için 65 yaşını dolduran kişilerin TC. Kimlik numaralarına göre ödeme planı hazırlanır. Yani TC. Kimlik numarasının son rakamı baz alınarak, ödemeler gerçekleşir. Örneğin; kimlik numarasının son hanesi 6 olan ihtiyaç sahipleri, ödemelerini her ayın 6’sında alır. Kimlik numarası son hanesi 7 olan hak sahiplerine her ayın 7’sinde ödeme yapılır. Ödemeleri PTT ATM’lerinden veya PTT şubelerinden alabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   1. Avatar of Tuba Çelik Tuba Çelik dedi ki:

    Esimin cok borcu var evine yetisemiyor kiredisi var yardim istiyom ev hanimiyim iki cocugum var

   2. Avatar of Dayı Dayı dedi ki:

    Bize niye yardım edilmiyor

   3. Avatar of Mısra Mısra dedi ki:

    Kocam inşaatçı ben iki kere düşük yaptım hep doktor tedavisi altındayım kirada oturuyoruz ev geliri çok kocam sürekli beni hastaneye götürdüğü için sürekli çalışmıyor lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum

   4. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

    Çocuğum küçük eşim çalışmıyor yardım talep ediyorum