PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları

06.06.2020
478
PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları

İhtiyaç kredisi eğitim, giyim, tatil, seyahat gibi çeşitli bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak adına bankalar tarafından verilen destektir. Çoğu banka ihtiyaç kredisini verirken uzun vadede geri ödeme almaktadır. Bu sebeple ihtiyaçlarınızı ertelemeye gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. PTT 2020 İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? sorusunun cevabı aşağıda yer almaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

2020 yılında PTT vatandaşa ihtiyaç kredisi imkanı sunmak için bir çok bankayla anlaşma sağlamıştır. Bu noktada anlaşmalı bankalar üzerinden PTT şubeleri aracılığıyla başvuru yapıp düşük faizli kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Bu krediden faydalanmak için ya PTT personeli olmalı ya da maaşınızı PTT’ den alıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca PTT ihtiyaç kredisi için kefil istememektedir. PTT ile anlaşmalı tüm bankalardan kefilsiz başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredi Faiz Oranları

PTT ihtiyaç kredi faiz oranları bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Genellikle %1,59 ile %2,86 arasında faiz oranı değişmektedir. Başvuruları internet üzerinden yapılmamaktadır. Yalnızca Burgan Bank ihtiyaç kredi başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

PTT’den Kredi Veren Bankalar

PTT müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılaması için 6 banka ile anlaşmalı kredi desteği vermektedir. Bu bankalar;

 • TEB
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Burgan Bank
 • Aktifbank
 • Vakıfbank

PTT kredisi için bu bankalara hem online başvuru hem de PTT şubelerine giderek kredi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • 3.000 TL ile 9.000 TL arasında %2,86 kredi faizi
 • 10.000 TL ile 19.999 TL arasında %2,47 kredi faizi
 • 20.000 TL ile 55.000 TL arasında %2,35 kredi faizi

Ayrıca PTT 2020 ihtiyaç kredisi için en fazla 60 ay vade uygulanmaktadır.

TEB’ ten PTT İhtiyaç Kredisi

TEB bankasının sunmuş olduğu kredi paketleri farklılık göstermektedir. İhtiyacınıza uygun kredi paketini seçebilirsiniz. En az 2.500 TL, en fazla 40.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca en az 3 ay, en fazla 60 ay vade uygulanmaktadır. Çoğu bankada olduğu gibi TEB’ de 70 yaş üzeri emekli kişilere bu kredi verilmemektedir.

TEB’ ten PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru

TEB’ ten PTT ihtiyaç kredisi için en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. İhtiyaç kredi başvuru için T.C kimliğinizin olması başvuru için yeterlidir.

Teb İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT kredi için Denizbank ile anlaşmalı bir bankadır. En az 2000 TL, en fazla 36.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Faiz oranları ise;

 • 2000-5000 TL arası kredi faizi %1,89
 • 5001-10.000 TL arası kredi faizi %1,69
 • 10.001-36.000 TL arası kredi faizi %1,59

Denizbank PTT kredisini 80 yaşına kadar tüm müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir.

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru

İhtiyaç krediniz için en yakın PTT şubesine giderek T.C. kimlik kartınız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank PTT İhtiyaç Kredisi

ING Bank PTT ihtiyaç kredisi için en az 1000 TL, en fazla 45.000 TL ihtiyaç kredi imkânı sunmaktadır. Kullanılacak limite göre faiz oranı %2,24 ile %2,74 arasında değişkenlik göstermektedir.

ING Bank PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu

Başvuru için PTT şubesine giderek ING Bank üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Kredi başvurusu için T.C kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi için PTT ile anlaşmalı Burgan bank aracılığı ile kredi çekebilirsiniz. Bankanın internet sitesi üzerinden aşağıda yer alan bilgileri doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • TC Kimlik Numarası
 • Talep Edilen Tutar
 • Talep Edilen Taksit Sayısı
 • İletişim Numaranız

AktifBank PTT İhtiyaç Kredisi

AktifBank 60 ay vade ile en fazla 30.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredi imkanı sağlamaktadır. En az 1250 TL, en fazla 30.000 TL ihtiyaç kredi imkanı sağlamaktadır. En az 3 ay, en fazla 60 ay vade uygulanmaktadır. Ayrıca kredi için kefile gerek yoktur. Başvuru için PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Vakıf Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank PTT kredisi için PTT şubesine giderek başvuru formu doldurmalısınız. En fazla 20.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca bu ihtiyaç kredisi için 80 yaşına kadar tüm emekliler de faydalanabilir.

Vakıf Bank PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu

İnternet üzerinden başvuru yapılmadığı için bizzat PTT şubelerine giderek T.C kimlik kartınız ile başvuru formu doldurmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.