Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

   30.04.2022
   470
   Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

   Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

   Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Nisan ayında sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde iken Ramazan Bayramı’nda havanın nasıl olacağı merak konusu. Özellikle bayramın ilk iki günü eş, dost, akraba ziyaretine gidecek olan vatandaşlar Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporunu bekliyordu.

   Meteoroloji Genel Müdürlüğü 01 Mayıs-05 Mayıs tarihleri arası 5 günlük tahmin raporunu açıkladı.

   Ramazan Bayramında Hava Sıcaklıkları Nasıl Olacak?

   Sıcaklar Düşecek, Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor.

   Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, Ramazan Bayramı’nda havanın nasıl olacağına ilişkin açıklama yaptı.

   Hafta sonu itibarıyla yurdun büyük bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini dile getiren Koç, “Arife gününde yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın devam etmesini bekliyoruz. Arife günü görülecek sağanak yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin büyük bölümünde etkili olmasını bekliyoruz. Bayramın birinci günü yurdun doğu kesimlerinde yağışlar devam ettikten sonra yurdu terk edecek, ancak öğle saatlerinden itibaren ısınmayla yurdun batı kesimleri tekrar yeni bir yağışlı bir hava kütlesinin etkisine girecek. Bayram birinci günü itibarıyla yurdun büyük bölümünde yine sağanak ve gök gürültülü sağanak bekliyoruz. Bayramın ikinci ve üçüncü günleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yurdun büyük bölümünde aralıklarla etkili olacağını söyleyebiliriz.” dedi.

   “Yağışlarla hava sıcaklıklarında hafta sonundan itibaren tüm yurtta kademeli olarak bir azalma öngörüyoruz. Hava sıcaklıklarında 6 ila 10 derecelik bir azalma beklentimiz söz konusu. Bu azalmayla sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri civarında, yağış anında ise mevsim normallerinin altına doğru inmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

   01 Mayıs 2022 Arife Günü Hava Nasıl Olacak?

   01 Mayıs 2022 Arife Günü Hava Nasıl Olacak? ramazan bayramı

   02 Mayıs Bayramın 1. Günü Hava Nasıl Olacak?

   02 Mayıs Bayramın 1. Günü Hava Nasıl Olacak?

   03 Mayıs Bayramın 2. Günü Hava Nasıl Olacak?

   03 Mayıs Bayramın 2. Günü Hava Nasıl Olacak?

   04 Mayıs Bayramın 3. Günü Hava Nasıl Olacak?

   04 Mayıs Bayramın 2. Günü Hava Nasıl Olacak?

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.