SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? 2022

   26.04.2022
   418
   SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? 2022

   SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? 2022

   Her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘’SGK emekli maaşı ne kadar?’’ sorusunun cevabı özel sektör ve kamu çalışanları tarafından merak edilmekte. SGK’ nın internet sitesi üzerinden hesaplaması yapılan emekli maaşları belirli koşullar ile yapılmaktadır. Peki, SGK emekli maaşı hesaplamada ne gibi faktörler dikkate alınır? SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? tüm detaylar yazımızın devamında…

   SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

   SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? 2022

   SGK Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

    

   SGK emekli maaşı hesaplama ekranı ile 4A ve 4B çalışanları gerekli bilgileri verdiklerinde emekli maaşlarının ne kadar olabileceğini hesaplayabiliyor. Resmi sayfa üzerinden gerçekleştirilen hesaplamada; sicil numarası, T.C kimlik numarası, baba adı, doğum tarihi, il gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler ile vatandaşlar emekli maaşlarının ne kadar olduğunu kolaylıkla öğrenebilmekte.

   SGK 4A ve 4B Emekli Maaşı Hesaplama

   4A (SSK) mensupları için emeklilik aylığı hesaplaması ile 4B (BAĞ-KUR) arasında farklılıklar bulunmaktadır.

   • 4A (SSK) mensubu kişiler ‘’ https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ ‘’ linkine girerek verecekleri TC. kimlik numarası, SSK sicil numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, baba adı, doğum tarihi bilgileri ile gerekli bilgileri alabilirler. Açılan sayfada bilgilerin girilmesinin ardından ‘’Sorgula’’ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
   • 4B (BAĞ-KUR) mensupları için emekli aylığı hesaplama işlemi ‘’ https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-hesaplama ‘’ adresinden yapılabilmektedir. Verilen linkte T.C kimlik numarası ile e devlet şifrenizi girerek giriş yapabilir. (E-devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar PTT şubelerinden temin edebilirler.) Ardından açılan sayfada esnaf işi ya da tarımla uğraştığınızı belirtin. ‘’Sorgula’’ butonuna tıkayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.